O nás

 

Píše se, a to se ví naprosto přesně, jedno zářijové pondělí za pět minut půl desátý večer l. p. 2010. Čenda, Marta, Zbyšek, Jana a Krony se potkávají ve správný okamžik na jednom správném místě a jejich rozhodnutí založit kapelu se od první chvíle jeví jako velice dobrý nápad. Skoro všichni už mají zkušenost s hraním ve skupině, tak tuší, jak na to. Do začátku dostávají trio písniček (třeba Čarodějná se stává inspirací pro název kapely) a k tomu mají několik vlastních titulů. O repertoár není nouze, neboť svou troškou umu přispívá každý člen kapely.

Netrvá dlouho a ČM se začíná objevovat na veřejnosti - dvojkoncerty se spřátelenými muzikanty, festivaly, soutěže, charitativní akce, hraní na městských trzích a tak podobně. Pole působení se stále rozšiřuje a tak můžeme slyšet písničky ČM na koncertech nejen v Plzni a širokém okolí, ale v různých koutech vlasti. A též na několika rádiových stanicích. I po letech hraní je jim potlesk publika tou největší odměnou a hnací silou k nové tvorbě.

S jarem roku 2015 přichází do kapely kromě dvou dětí i debutové CD Pevným krokem. Ovšem, jak to v životě chodí, nastává i malá obměna kapelního osazenstva, když na konci roku 2015 odchází Michal Krony Jergl. Na postu baskytaristy se zanedlouho objevuje Kristýna Mothejzíková (dnes Vrbová).
Na konci června 2018 opouští kapelu Jana Shejbalová. Čáry Máry tak nadále klape ve čtyřech taktech.

Protože na Martičku doléhá spousta nejen pracovních povinností a už se nemůže věnovat muzice tak, jak by chtěla, má skupina od roku 2020 posilu v podání skvělé zpěvačky Jany Hlaváčkové. I díky její tvůrčí invenci se kapelní repertoár utěšeně rozrůstá.

Další posilu nám osud do cesty šťastně posílá v podobě Jana Sochora. Vynikající akordeonista, zpěvák a kamarád k nám do kapely přichází na podzim 2021.

Nic na plat, kapelník míní, ale basačka mění a tak naše Kristýnka z pracovních důvodů nemůže dále působit v naší kapele a tak v létě 2022 odchází. Dobrou zprávou je skoro zázračné zjevení se mistra basy Adama Brázdy a tak je kapela opět v plném počtu a tentokráte opět šlape v pěti taktech.

Skloubit náročné, přesto nejkrásnější rodičovské radosti, či pracovní vytížení s kapelním životem je někdy obtížné, přesto přátelství a láska k hudbě i akordy přenáší. Stále vznikají nové písničky se skromným cílem - potěšit posluchače.

 

V datech:

Podzim 2010             – vznik Čáry Máry

12.04.2014                 – vítězství Západočeského kola Porty

05.06.2014                 – vítězství v pražském Notování

08.12.2014                 – křest CD Bédi Šedifky Röhricha Ranvej života, 
                                      na které ČM nahráli písničku Je to jen voda

18.06.2015                 – křest CD Pevným krokem

Přelom 2015/2016     – odchod baskytaristy Kronyho a příchod Kristýny

Léto 2018                   – odchod Jany Shejbalové z kapely 

Jaro 2020                   – příchod Jany Hlaváčkové do kapely 

Podzim 2021              – příchod Jana Sochora do kapely 

Léto 2022                      – odchod baskytaristky Kristýny a příchod Adama 

21.10.2022                  – křest CD O kus dál...

 

Členové

 

Filip Čenda Kratochvíl - kytara, mandolína, zpěv 

 

 

 

 

 

 

Jan Hans Sochor - akordeon, kytara, zpěv 

 

Jana Hlaváčková - zpěv, perkuseAdam Brázda - baskytaraJindra Zbyšek Obst - housle, kytara, zpěv

 

 

 

Bývalí členové:

Michal Krony Jergl - baskytara

Jana Shejbalová - kytara, perkuse, zpěv

Marta Marťul Soukupová - kytara, zpěv

Kristýna Týna z Tejna Vrbová - baskytara, zpěv